czwartek, 23 kwietnia 2009

 

 

DOTACJE SĄ DLA LUDZI.

FESTYN FUNDUSZY EUROPEJSKICH

 

Czy chciałbyś założyć własną firmę, ale brakuje Ci pieniędzy?

Czy chciałbyś otrzymać 40 tyś  złotych na ten cel?

A może zastanawiasz się, kto może skorzystać z funduszy strukturalnych?

 

Naprzeciw tym pytaniom wychodzi projekt organizowany przez

Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków.

 

To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków, które będzie łączyć cechy konferencji naukowej i imprezy plenerowej.

 

Podczas Festynu odbędą się wykłady otwarte i konsultacje z ekspertami z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu oraz Centrum Transferu Technologii działającego przy Politechnice Krakowskiej.

 

Znawcy tematu pokażą uczestnikom, jak pozyskać od UE pieniądze na rozpoczęcie i rozwój własnej działalności gospodarczej.

Eksperci podczas wykładów otwartych będą opowiadać o praktycznych aspektach pozyskiwania funduszy. Dzięki temu, każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak można skorzystać z funduszy strukturalnych.

 

Powszechnie wiadomo, że człowiek najlepiej uczy się poprzez zabawę, dlatego w tym dniu nie zabraknie festynowych konkursów i loterii z nagrodami, związanych z tematyką funduszy strukturalnych.

Ponadto będzie można obejrzeć pokaz capoeiry, czy występ zespoły Peary Shells, który zaprezentuje oryginalne tańce hawajskie.

 

Wieczór zaś zapowiada się koncertowo, dzięki planowanym występom zespołów The Culture oraz Who knows?!

 

Podczas Festynu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszy projekt firmy założonej z wykorzystaniem funduszy unijnych. Nagrodą jest wyjazd studyjny do Strasburga, ufundowany przez Biuro Eurodeputowanego Adama Bielana.

 

 

Studenci z Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Kraków chcą zmienić postrzeganie przez młodych Unii Europejskiej jako biurokratycznej machiny. Przekonują, że pisanie wniosków wcale nie jest takie trudne, i że wystarczy jedynie odrobina samozaparcia, by samemu zdobyć wiele pieniędzy specjalnie przygotowanych przez Brukselę dla młodych przedsiębiorców.

 

 

10:15, elgorallo3 , Home
Link Dodaj komentarz »